2012. február 28., kedd

2012. február 22., szerda

2012. február 20., hétfő

January, February, March...

Lassan-lassan kifelé megyünk a télből, érkezik a tavasz, lehet a Gyerekekkel a hónapokat számolni, melyik tartozik a télhez, és majd melyik a tavaszhoz. Mivel szerencsére a magyar és az angol verziója a hónapoknak elég hasonlatos, érdemes együtt megtanulni őket, vagy ha már ismerősen hangzanak magyarul, könnyűszerrel el lehet sajátítani angolul is. Ehhez ajánlunk egy klasszikus dalt, aminek szövege és dallama nagyon könnyen bemászik a fülünkbe, és hipp-hopp már tudjuk is az angol hónapokat! Mi más lehetne ez a dal, mint a Boney M.-től a The Calendar song.


A klip kisebbfajta időutazásra viszi a Gyerekeket, mi is megnéztük együtt a Karácsonyi angolozáson és jókat nevettünk az akkor ruhákon! :-)

Ha már esetleg nagyobb a Gyerkőc, és írtok is, íme a "bonyolult" ámde hasznos szöveg!

January, February, March, April, May, June, July, August, September, October, November, December

2012. február 16., csütörtök

Can you feel it?

Egyik régebbi bejegyzésünkben arról írtunk, mennyire érdemes dolgokat a hangjuk alapján is megtanulni, felismerni. Ha nem csak a szemünket használjuk a tanuláshoz, hanem más érzékszerveinket is, még könnyebben rögzül az új, vagy erősödik meg a már ismert információ. Nagyszerű tanulási lehetőség a tapintás utáni felismerés. 


Egy nagyobb zsákba vagy dobozba gyűjtsünk össze játékokat - plüssállatokat, kis főzőedényeket, játékautót, kedvenc babát, stb... (Természetesen tematikusan is lehet, mondjuk csak játék zöldségeket.) Kössük be a gyerkőc szemét egy puha sállal, és kérjük meg, hogy keressen meg nekünk egy konkrét tárgyat, vagy amit éppen megfog, arról próbálja megmondani, mi is talált. Figyelem, csak a kezeit használhatja, illetve a füleit, orrát is, hiszen a tárgyat meg lehet rázni, szagolgatni, a lényeg, hogy ne lássa. Nagyon vicces, ha cseréltek, és a Te szemedet is bekötitek, és Neked kell megtalálni, amit ő mond! 



 

A foglalkozásainkon is gyakran alkalmazzuk a tapintásos módszert. Az egyik kedvencünk ez a sárkányos könyvecske, itt elmeséljük a történetet és a gyerekek kitapinthatják a sárkányok különböző mintázatát. Cél a különböző tulajdonságok megtanítása tapintás során (kemény, szúrós, puha...)

Jó szórakozást kívánunk!